Haber Detayı
20 Ekim 2018 - Cumartesi 12:26 Bu haber 7022 kez okundu
 
Aksan'dan Keşir'e Fındık Çıkışı
MHP’nin fındık üreticilerinin sorununun araştırılarak, sorunların çözümüne yönelik alınabilecek tedbirlerin belirlenmesi amacıyla meclise verdiği araştırma önergesinin reddiyle ilgili açıklama yapan Ak Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’e bir tepki de Düzder Başkanı Cemal Aksan’dan geldi. Aksan, Keşir’e “umarım vatandaşın derdi ile dertlenip, Düzce adına bir şeyler yaparsınız” dedi.
GÜNDEM Haberi
Aksan'dan Keşir'e Fındık Çıkışı

Son günlerde Düzce gündemini meşgul eden, MHP tarafından fındık üreticilerinin sorunlarının çözümüne yönelik alınabilecek tedbirler ile ilgili meclise verilen araştırma önerisinin reddi konusunda Düzder Başkanı Cemal Aksan, konuyla ilgili muhalefeti suçlayan Ayşe Keşir’e yüklenerek, sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

Aksan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi. “Sayın Ayşe Hanım; "FINDIK" gibi bölgemizin en büyük geçim kaynağı olan ve dövize en çok ihtiyaç duyduğumuz dönemde tarımsal 4 ihracat kalemimizden biri olan bu konuyu "Chp ve Hdp'nin peşine takılamayız" gibi basit, olayı sulandıran, yapılan hatayı oy veren seçmenin en yumuşak noktasından, milli ve manevi duygularla istismar etmeye çalışmak, en az kullandığınız hayır oyu kadar bu vatandaşın aklıyla oynamaktır.”

Bu Millet O Alkışı Unutmaz

Cemal Aksan, paylaşımının devamında MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz’ın Düzceliler’i ve özellikle fındık üreticisini savunan duruşu ile ilgili olarak da şunları belirtti, “Acaba kürsüde ve oturduğu yerde Fındık üreticisinin hakkını savunan Düzce Milletvekilimiz Ümit Yılmaz mı, yoksa vatandaşı bir İtalyan firmasının tekeline bırakan zihniyet mi hatalı? Aylardan beri Fındıkçının derdi ile dertlenip bu konuyu çözseydiniz, bir çok insanı tefecilerin tezgahına atmasaydınız. Madem birileri çay içiyordu dışarıda, sizde Düzceli seçmenden aldığınız oya saygıyla dışarı çıksaydınız. Ama çıkmadınız ve üstüne üstelikte alkış yaptınız. Bu millet o alkışı unutmaz ve günü geldiğinde sizi öyle bir alkışlar ki ne olduğunu anlayamazsınız.”

Yılmaz Düzce Milletvekilinin Nasıl Birisi Olması Gerektiğini Gösterdi

Düzder Başkanı Aksan, paylaşımının son bölümünde, Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz’ın fındık konusunda yapmış olduğu girişimler ile Düzceliler’in dertleri ile ilgilenen Düzce Milletvekilinin Düzce’nin özlediği bir vekil profili olduğunu ifade ederek, şu ifadelere yer verdi, “Bugün tribünlere oynamakla itham ettiğiniz Sayın vekilimiz Ümit Yilmaz, çok kısa bir sürede Düzce Milletvekilinin nasıl birisi olması gerektiğini bizlere gösterdi. Umarım kendisinin bu kutlu yolda yalnız olmadığını ve her geçen gün sevenlerinin çoğaldığını görünce, sizler de vatandaşın derdi ile dertlenip Düzce adına bir şeyler yaparsınız”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Aksan'dan, Keşir'e, Fındık, Çıkışı,
Yorumlar
Haber Yazılımı