Haber Detayı
18 Mayıs 2019 - Cumartesi 14:36 Bu haber 783 kez okundu
 
Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınız Kutlu Olsun
Bölünmüş, parçalanmış ve yok edilmeye mahkum edilmiş Türk Milleti'nin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesi ateşini yaktığı gününün 100ncü yılında, haberduzce.com olarak tüm Türkiye’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlarız.
GÜNDEM Haberi
Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınız Kutlu Olsun

19 Mayıs 1919'da Mustafa Kemal Atatürk Bandırma Vapuru ile Samsun'a çıkmış ve bugün İtilaf Devletleri'nin işgaline karşı Türk Kurtuluş Savaşı'nı başlatmıştı. Türk Milleti'nin, en zor ve en imkansız koşullarda dahi teslim olmayacağını, başlattığı bağımsızlık ve özgürlük mücadelesiyle tüm dünyaya gösteren Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının bu mücadelesi, daha sonra Atatürk tarafından Türk gençliğine armağan edilen bir bayram olarak kutlanmaya başlanmıştır.

 

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde, tam yüzyıl önce, bölünmüş, parçalanmış ve yok edilmeye mahkum edilmiş Türk Milleti'nin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesi ateşini yaktığı gün olan 19 Mayıs 1919'un bir asrı devirdi. Haberduzce.com olarak istiklal mücadelesinin ilk adımı olan ve 19 Mayıs ile bütünleşen tüm ulusumuzun Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyoruz.

 

HABER DÜZCE EKİBİ

haberduzce.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: Atatürk'ü, Anma,, Gençlik, ve, Spor, Bayramınız, Kutlu, Olsun,
Yorumlar
Haber Yazılımı