Haber Detayı
19 Eylül 2018 - Çarşamba 12:58 Bu haber 2524 kez okundu
 
Bu Kez Net Tarih Vermedi
Fındık fiyatları ile ilgili olarak daha önce 2 kez tarih veren Ak Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, son yaptığı açıklamada fındık fiyatları ile ilgili olarak net tarih vermedi, Keskin fiyatlardaki belirsizliğin sebebinin dolardaki hareketlilik olduğunu söyledi.
- Haberi
Bu Kez Net Tarih Vermedi

Önceki günlerde açıklama yapan AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, fındıkla ilgili 3 Eylül Pazartesi günü bilgilendirme yapılacağını söylemişti. Keskin’in belirttiği tarihte açıklama gelmemiş, daha sonra Keskin 1 hafta sonrasına için, "Kesin açıklanacak" demişti. Fakat Hikmet Keskin’in belirttiği bu tarihte de fındık fiyatları ile ilgili bir açıklama gelmedi.

Ak Parti İl Başkanı Hikmet Keskin son yaptığı açıklamada fındık fiyataları için “Zannediyorum bir kaç güne açıklanır”  şeklinde konuştu.

Keskin fındık fiyatları ile ilgili olarak “Türkiye’de sadece fındıkla alakalı değil diğer mahsullerle de alakalı bir çalışma yapılıyor. Bu çalışmayı hükümetimiz TMO’yla, Ziraat Odalarıyla birlikte yürütüyor. Aslında fındık fiyatlarımız 10-15 gün önce açıklanmış olacaktı. Zannediyorum birkaç güne bu çalışma bitecek. Buradaki sıkıntı şu; doların hareketli olmasından dolayı fındık fiyatının açıklandığı anda doların altında kalacak bir fiyatın bizim hemşehrilerimizi özellikle fındık bölgesini tatmin etmeyeceği çekincesinden dolayı beklemekte. Bu konu hakkında çalışmaları aslında bitmiş vaziyettedir.” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bu, Kez, Net, Tarih, Vermedi,
Yorumlar
Haber Yazılımı