Haber Detayı
17 Mayıs 2019 - Cuma 10:14 Bu haber 2374 kez okundu
 
Düzce Belediyesi'nde Maaş Krizi
Düzce Belediyesi’nde maaş krizi gündemde. Belediye de çalışan bazı işçilerin Nisan ayı maaşlarını alamadıkları öğrenildi.
GÜNDEM Haberi
Düzce Belediyesi'nde Maaş Krizi

Düzce Belediyesi’nde geçtiğimiz yılın sonunda yaşanan maaş krizine benzer bir kriz daha gündemde. Hatırlanıldığı gibi, 2018 yılının Aralık ayında Düzce Belediyesi, personel maaşlarını ödemekte güçlük çekmiş ve yine gündeme gelmişti.

 

Alınan bilgilere göre Düzce Belediyesi’nde yeni bir maaş krizi gündemde. Kadrolu çalışanların, sözleşmeli memur ve işçilerin maaşlarını aldıkları ancak, taşeron işçilerin hala Nisan ayı maaşlarını alamadıkları öğrenildi.

 

Ramazan Ayı’nın da gelmesiyle maaşlarını alamayan çalışanların yaşadıkları maaş krizinin ne zaman çözüleceğinin de henüz bilinmediği gelen bilgiler arasında.

 

Şimdi gözler, geçtiğimiz günlerde Düzce Belediyesi’ne ait İntaş ve Yeypaş şirketlerinin yönetim kurulu oluşumunun ardından “Bu şirketlerin yönetiminde görev alacak arkadaşlar ücret almayacak. Yani yönetim kurul ücreti ödemeyeceğiz. Gönül belediyeciliği diyoruz. Dolayısıyla ücretsiz gönlümüzce çalışacağız. Şirketlerimizin yönetim kurulu üyelerine huzur hakkı ödemesini kaldırdık" diyen Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’ye çevrildi.

 

HABER DÜZCE EKİBİ

haberduzce.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: Düzce, Belediyesi'nde, Maaş, Krizi,
Yorumlar
Haber Yazılımı