Haber Detayı
09 Haziran 2019 - Pazar 20:36 Bu haber 1493 kez okundu
 
Düzce TV'ye Yakışmayan Davranış
3 Haziran 2019 günü “Gölyaka Gişeleri Açılmadı” başlıklı haberimiz ile gündeme getirdiğimiz, Gölyaka Gişeleri’nin tarih verildiği halde açılmaması konulu haberimiz, Düzce’nin iki yerel televizyonundan biri olan Düzce TV tarafından adeta emeğe saygısızlık edilerek alınmış ve Düzce TV tarafından kendine mal edilmiştir.
GÜNDEM Haberi
Düzce TV'ye Yakışmayan Davranış

3 Haziran tarihinde yayınladığımız “Gölyaka Gişeleri Açılmadı” başlıklı haberimiz, 20 seneyi geride bırakmış, Düzce’nin iki yerel televizyonundan biri olan DÜZCE TV tarafından, noktasından, virgülüne, hatta harf hatalarına kadar kopyalanmış ve kendi haber sitelerinde 5 Haziran 2019 tarihinde yayınlanmıştır.

 

Bu haberin ardından Düzce Valiliği’nden gelen açıklama ile “Televizyonumuz ve haber sitemizde yayınladığımız haberimiz” ifadeleri ile haberduzce.com haber merkezinin hazırladığı haberi, hiçbir emek sarf etmeden noktasından, virgülüne kadar aynı şekilde yayınladıkları haberin üzerine konarak gündem belirlediklerini ifade etmişlerdir.

 

Düzce TV’nin bu tip, başka bir yerden kopyalayıp, emek sarf etmeden gündem belirlemeye ihtiyacının olmadığını düşünmekteyiz. Fakat, her ne kadar Düzce Valiliği’nden yapılan açıklamada işletmenizin adı kullanılmış olsa bile, emek harcamadan gündeme getirdiğinizi konunun üzerine konmanız da gazetecilik etiğine yakışmamaktadır.

 

Tüm Düzce kamuoyunun bilgisine arz olunur.

 

HABER MERKEZİMİZİN 3 HAZİRAN 2019 TARİHİNDE YAYINLADIĞI HABERE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

 

DÜZCE TV'DE 5 HAZİRAN TARİHİNDE YAYINLANAN HABERE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

 

3 HAZİRAN TARİHİNDE GÜNDEME GETİRDİĞİMİZ ve DÜZCE TV'NİN KOPYALADIĞI HABERİN EKRAN GÖRÜNTÜSÜ

 

Kaynak: Editör: Haber Düzce Ekibi
Etiketler: Düzce, TV'ye, Yakışmayan, Davranış,
Yorumlar
Haber Yazılımı