Haber Detayı
09 Ocak 2020 - Perşembe 13:16 Bu haber 874 kez okundu
 
Düzce Üniversitesi 'Çalışan Gazetecileri' Ağırladı
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle yerel basın mensupları ile kahvaltılı toplantıda bir araya gelen Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, son 4 yılda öğrenci sayısını yüzde 30, genel bütçeyi yüzde 57 ve hastane performansını ise yüzde 30 oranında arttırdıklarını belirterek, "Akademik başarılar, yapılanma, ihtisaslaşma çalışmaları ve daha birçok faaliyetle Düzce'de elimizden geldiğince iz bırakmaya çalışıyoruz. " dedi.
GÜNDEM Haberi
Düzce Üniversitesi 'Çalışan Gazetecileri' Ağırladı

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve rektör yardımcıları, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Düzceli ve Düzce’de görev yapan gazeteciler ile kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Rektörlük konferans salonunda düzenlenen sohbet havasında geçen kahvaltının ardından yapılan sunum ile Düzce Üniversitesi'nin çalışmalarından bahseden Rektör Çakar, sözlerine teşekkürle başladı.

 

Her yıl Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir araya geldiklerini hatırlatan Rektör Çakar, Düzceli ve Düzce’de görev yapan gazetecilere katılımlarından dolayı teşekkür etti. Buluşmanın üniversitenin 2019 yılı çalışmalarını anlatmak için de bir fırsat olduğuna dikkat çeken Rektör Çakar, şöyle konuştu: "İnşallah önümüzdeki yıl daha iyi bir motivasyonla sizlerle buluşuruz. 2019 yılına dönüp baktığımızda her yıl kat edilen yola yenilerinin eklendiğini görüyoruz. Akademik başarılar, yapılanma, ihtisaslaşma çalışmaları ve daha birçok faaliyetle Düzce'de elimizden geldiğince iz bırakmaya çalışıyoruz. Hatrı sayılı eserler bırakmak için çalışıyoruz."

 

"ÖĞRENCİLERİMİZİN YÜZDE 90'I DÜZCE DIŞINDAN GELİYOR"

Düzce Üniversitesi'nin öğrenci sayısını her geçen yıl arttırdığına işaret ederek; "Yabancı öğrenci oranımızı yüzde 6 oranında arttırdık. Öğrencilerimizin yüzde 90'ı Düzce dışından geliyor. Yani onlar birer turizm elçileri. Bu doğrultuda ilimizin de bu hassasiyetle öğrencilerimize yaklaşacağını umuyoruz. Öğrencilerimizin Düzce'yi bir üniversite şehri olarak anarak, ilimizden ayrılacağını düşünüyorum." dedi.

 

"37 FARKLI ÜLKEDEN YAKLAŞIK 700 ÖĞRENCİMİZ VAR"

Düzce Üniversitesi’nin 2019 yılında uluslararasılaşma alanında da öne çıkan bir üniversite olduğunun altını çizen Çakar, "Yabancı ülkelerle yapılan anlaşmalarımıza 30 farklı işbirliği anlaşması ekledik. 37 farklı ülkeden yaklaşık 700 öğrencimiz var." ifadelerine yer verdi.

 

"PROPOLİSİN BİRÇOK AMAÇLA TİCARİLEŞMESİNİ SAĞLAYACAĞIZ"

Düzce Üniversitesi olarak arıcılık ve arı ürünleri alanında yürüttükleri çalışmalardan bahseden Rektör Çakar, "Propolis gerçekten çok önemli bir şifa kaynağı. Ekolojik ve doğal pas önleyici özelliği var. Bu özelliği ile propolisin sadece gıda değil başka amaçlarla da ticarileşmesini sağlayacağız." dedi.

 

HEDEF 2021'DE İLK ORGAN NAKLİ

Organ Nakli Merkezi olarak önümüzdeki yıl ilk organ naklini hastanede gerçekleştirmeyi hedeflediklerin belirten Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, merkezde bunun çalışması içerisinde olduklarını aktardı.

 

"SON 4 YILDA ÖĞRENCİ SAYISINI YÜZDE 30 ARTTIRDIK"

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, son 4 yılda öğrenci sayısını yüzde 30, genel bütçeyi yüzde 57, hastane performansını yüzde 30 ve toplam kapalı alanı ise yüzde 35 oranında arttırdıklarını belirtti.

Kaynak: Editör: Haber Düzce Ekibi
Etiketler: Düzce, Üniversitesi, 'Çalışan, Gazetecileri', Ağırladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı