Haber Detayı
16 Eylül 2018 - Pazar 13:20 Bu haber 1302 kez okundu
 
Erdoğan: Eğitim Öğretimde Tarihi Değişimlere Hazırlanıyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı'nın başlaması nedeniyle bir mesaj yayımladı. Erdoğan mesajında, "Eğitim öğretim konusunda tarihi nitelikte değişimlere hazırlanıyoruz." dedi.
EĞİTİM Haberi
Erdoğan: Eğitim Öğretimde Tarihi Değişimlere Hazırlanıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı'nın başlaması sebebiyel bir mesaj yayımladı. Erdoğan yayımladığı mesajda, "Eğitim öğretim konusunda tarihi nitelikte değişimlere hazırlanıyoruz. Günün ihtiyaçlarını, gelişen teknolojleri ve milletimizin beklentilerini göz önünde bulundurarak reformlarımızı aralıksız sürdüreceğiz." ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi.

"EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİNİ SAĞLAMAK İÇİN ÇOK ÖNEMLİ DESTEKLER VERDİK"

Eğitimde fırsat eşitliğini ve adaleti sağlamak gayesiyle, maddi durumu yerinde olmayan öğrencilerimize, ilköğretimden üniversiteye her seviyede çok önemli destekler verdik. Yeni eğitim-öğretim yılında da, günün ihtiyaçlarını, gelişen teknolojileri ve milletimizin beklentilerini göz önünde bulundurarak, bu alandaki reformlarımızı aralıksız sürdüreceğiz. Bununla birlikte, eğitim-öğretimde kalitenin sadece teknolojik imkanlar, modern binalar ve mevcudu az sınıflarla sağlanamayacağının da farkındayız. Kaliteli eğitim-öğretim, bütün bunlara erişimle birlikte, öğrencilerin zihni gelişimlerini kolaylaştırmaktan, onlara vizyon kazandırmaktan, manevi yönlerini güçlendirmekten geçiyor.

"AİLENİN AKTİF ŞEKİLDE İÇİNDE YER ALMADIĞI SİSTEMİN BAŞARI ŞANSI YOKTUR"

Çocuklarımızı, günümüzün bilgi yoğun ve rekabetçi dünyasına en iyi şekilde hazırlamamız gerekiyor. Uzun soluklu bir çalışmayı gerektiren bu hedeflere ulaşmak için, devletin gayretleri yanında, milletimizin tamamının el ele vermesi, aynı hedefe yönelmesi, güç birliği yapması şarttır. Bilhassa ailenin içinde aktif şekilde yer almadığı bir eğitim-öğretim sisteminin başarı şansı yoktur.

"EĞİTİM KONUSUNDA TARİHİ NİTELİKTE DEĞİŞİMLERE HAZIRLANIYORUZ"

Her biri ciğerparemiz olan evlatlarımızın eğitim-öğretimini emanet ettiğimiz öğretmenlerimize, okul idarecilerimize ve eğitim camiamızın tüm mensuplarına bu konuda çok önemli sorumluluklar düşüyor. Türkiye'nin yeni bir yönetim sistemiyle birlikte, her alanda yeni bir döneme girdiği günlerden geçiyoruz. Bu dönemde, sabır, emek, samimiyet ve fedakarlık isteyen uzun bir süreç olan eğitim-öğretim konusunda da, tarihi nitelikte değişimlere hazırlanıyoruz.Hep birlikte daha çok çalışarak, evlatlarımızı en güzel şekilde yetiştirmek için gereken reformları milletimizle birlikte gerçekleştireceğimize inanıyorum. Bu düşüncelerle 2018-2019 eğitim-öğretim yılında, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz başta olmak tüm eğitim camiamıza Rabbim'den başarılar diliyorum.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Erdoğan:, Eğitim, Öğretimde, Tarihi, Değişimlere, Hazırlanıyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı