Haber Detayı
20 Ekim 2018 - Cumartesi 11:52 Bu haber 1481 kez okundu
 
Fındık Konusu Gündemden Düşmüyor
MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta’nın, fındık üreticilerinin sorununun araştırılarak, sorunların çözümüne yönelik alınabilecek tedbirlerin belirlenmesi amacıyla meclise verdiği araştırma önergesinin ardından, yaşananlar durmak bilmiyor.
GÜNDEM Haberi
Fındık Konusu Gündemden Düşmüyor

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz’ın TBMM’de fındık üreticisinin sorunlarını dile getirmesinin ardından fındık konusu Düzce gündeminden düşmüyor.

Araştırma komisyonu önergesinin ardından AK Parti’nin red oylarına rağmen, fındık konusunun kendileri için de önemli bir konu olduğunu söyleyen Ak Parti Düzce Milletvekilleri Fahri Çakır ve Ayşe Keşir’de bir takım açıklamalarda bulundu.

Çakır: "Sayın Vekilimiz Burada Tribünlere Oynamıştır"

Ak Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır, araştırma komisyonunun reddiyle ilgili açıklama yapan MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz’ı tribünlere oynamakla suçladı. Çakır, “Sayın vekilimiz burada tribünlere oynamıştır. Biz onun heyecanını anlıyoruz. MHP’den yıllar sonra ilk defa milletvekili seçilmiş bunun heyecanı var. Seçmenlerine mesajı verdi. Sayın Yılmaz’ın bu konuşması fındık fiyatlarını arttırdı mı? Fındık üreticisini memnun mu etti? Fındık hepimizin meselesi. Çözüm odağında AK Parti hükümet olarak biz varız.” ifadelerine yer verdi.

Keşir: "20 Kişi Fazla Olsalardı Geçirirlerdi"

Ak Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir ise, Ak Parti’nin tamamının red verdiği araştırma önerisi için, “Fındık üreticisi bizim başımızın tacı. Fındığı o günkü araştırma komisyonunu genel kurulda gerçekten geçirmek mi istediler? Buna siz inanıyor musunuz? Muhalefetin sayısı 306. O gün salonda 135 kişi vardı. Sayıları 20 kişi daha fazla olsaydı onu orada geçirirlerdi. Kuliste bahçede oturmayı orada çay içmeyi ve oradaki hareketliliği seyretmeyi ve bunu siyasi bir malzeme yapmayı tercih ettiler.” ifadeleri ile suçu muhalefete attı.

Caboğlu Ak Partili Vekillere Tepki Gösterdi

MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu’da Ak Parti Düzce Milletvekillerine tepki gösterdi. Caboğlu “Fındık üreticilerinin sorunlarının araştırılması için Meclis’te komisyon kurulmasını ön gören soru önergemizi red edip, arkasından sevinç nidaları içinde alkışlı kutlama yapan milletvekillerinin arasında yer alan AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, fındık üreticimizin sorunlarını meclis gündemine taşıyan Sayın Milletvekilimizi suçlarcasına, talihsiz bir açıklama yapmıştır.” Şeklinde konuştu.

"Fındık Üreticisi İtalyan Firmaya Peşkeş Çekilirken Neden Müdahale Etmediniz?"

Caboğlu, Ayşe Keşir’in “Fındık üreticisi başımızın tacıdır” ifadelerine karşılık olarak, “Eğer fındık üreticisi sizin başınızın tacı ise, neden bugüne kadar fındık üreticimizin sesine kulak vermediniz? Türk fındık üreticisi, İtalyan bir firmaya peşkeş çekilirken, neden müdahale etmediniz? Bizim Milletvekilimiz Ümit Yılmaz’ın fındık üreticisinin sorunlarını mecliste gündeme getirmesi, sizi neden rahatsız etti? Yine sizin il başkanınız, fındık üreticisi ile alay edercesine, ‘Fındık fiyatları bugün açıklanacak, şu tarihte açıklanacak’ gibi açıklamaları, fındık üreticisini beklenti içine sokmadı mı? Sayın Ayşe Keşir, baş tacı dediğiniz fındık üreticisini neden yalnız bıraktınız? Neden bugüne kadar, fındık fiyatları konusunda hiç açıklama yapmadınız?” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Fındık, Konusu, Gündemden, Düşmüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı