Haber Detayı
18 Eylül 2018 - Salı 14:58 Bu haber 2356 kez okundu
 
Keskin Ne Yapacak?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesinde partisinin il ve belediye başkanlarına, "Potansiyel belediye başkanı adayı diye bir şey yok. Bana sormadan istifa etmeyin" uyarısında bulundu.
SİYASET Haberi
Keskin Ne Yapacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nın basına kapalı bölümünde il başkanlarına ve belediye başkanlarına uyarılarda bulundu.

Erdoğan; "Arkadaşlar, potansiyel belediye başkanı adayı diye bir şey yok. İl ve ilçe başkanlarımız görevlerine gelirken böyle bir taahhütte bulunmadık. Siz de Biz il, ilçe başkanı olmak için göreve geliyoruz dediniz ve yapacağınız projeleri sundunuz. İhtiyaç hasıl olursa istifa edersiniz, belediye başkanı adayı olursunuz. Ama bu noktada bana sormadan istifa etmeyin. Ben istifa ettim olmasın arkadaşlar. Öncelik göreviniz. Genel merkez ihtiyaç olursa size bildirir. İlçe ve illerin mutabakatı önemli, istifa ederek ahengi bozmayın." şeklinde uayarılarda bulundu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu uyarılarının ardından, yaklaşan yerel seçimlerde partisinden Düzce Belediye Başkan aday adayı olması konuşulan AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin'in ne yapacağı merak konusu oldu. Erdoğan'ın bu açıklamaları ile Keskin'in aday adayı olma kararının parti genel merkezinde olduğu anlaşıldı.

Keskin için iki seçenek var

AK Parti Genel Merkezi'nden Keskin'in aday olması gerektiği yönünde bir karar gelirse Keskin, istifa edecek. Keskin'in istifası istenmez ya da Keskin istifa etmezse, AK Parti yapılacak olan yerel seçimlere sürpriz bir isimle girecek ve İl Başkanı Hikmet Keskin görevine devam edecek. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Keskin, Ne, Yapacak?,
Yorumlar
Haber Yazılımı