Haber Detayı
26 Mayıs 2019 - Pazar 15:35 Bu haber 487 kez okundu
 
Meteorolojiden Kritik Uyarı: Sıcaklıklar...
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son açıklamada, Düzce’de hava sıcaklıklarının önümüzdeki hafta içinde 36 dereceye kadar yükseleceği belirtildi.
GÜNDEM Haberi
Meteorolojiden Kritik Uyarı: Sıcaklıklar...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son açıklamada, Düzce’de hava sıcaklıklarının önümüzdeki hafta içinde 36 dereceye kadar yükseleceği, başta kronik rahatsızlıkları olanlar, çocuklar ve yaşlılar başta olmak üzere vatandaşların güneş ışınına direkt maruz kalmamaları konusunda uyarı yapıldı.

 

İşte o açıklama;

“Yapılan son değerlendirmelere göre; hafta başından itibaren Afrika üzerinden gelen sıcak havayla birlikte ülkemizde sıcaklıkların hissedilir şekilde (5-10 derece) artması bekleniyor. Özellikle Salı gününden itibaren iç kesimlerde sıcaklıkların Mayıs ayı extrem değerlerine ulaşacağı tahmin ediliyor.

 

Önümüzdeki hafta bazı illerimizde beklenen en yüksek hava sıcaklıklarının; Ankara 34, İstanbul 31, İzmir 35, Şanlıurfa 39, Kahramanmaraş, Gaziantep, Kilis ve Osmaniye 38, Denizli, Düzce ve Malatya 36, Bursa, Konya, Adana ve Diyarbakır 35, Kayseri ve Isparta’da 33 dereceye ulaşması bekleniyor.

 

Beklenen sıcak havayla birlikte güneş ışınlarının dik geldiği 10-16 saatleri arasında başta kronik rahatsızlıkları olanlar, çocuklar ve yaşlılar olmak üzere vatandaşlarımızın güneş ışınına direkt maruz kalmamaları, sıcaktan korunmak için önlem almaları önem arz etmektedir.”

Kaynak: Editör: Haber Düzce Ekibi
Etiketler: Meteorolojiden, Kritik, Uyarı:, Sıcaklıklar...,
Yorumlar
Haber Yazılımı