Haber Detayı
30 Eylül 2018 - Pazar 11:18 Bu haber 1705 kez okundu
 
Sinemalarda Bu Hafta
Beyaz perdede bu hafta 12 film var.
SANAT Haberi
Sinemalarda Bu Hafta

Göktaşı

Yönetmenliğini Caner Erzincan’ın yaptığı, Şafak Sezer ve Sinan Çalışkanoğlu’nun da oyuncu kadrosunda bulunduğu filmin türü komedi. Filmin konusu ise şöyle, Trakya yöresindeki Günebakan köyünde yaşayan halkın en büyük derdi susuzluktur. Buna son vermek isteyen köylüler yağmur duasına çıktıklarında hiç beklemedikleri birşey olur, yağmur yerine göktaşları yağar. Bu olağandışı olay, Amerikalı, Alman ve Rus ajanlarını da köye çeker. Göktaşlarını yüksek bedeller karşılığında satın alan bu yabancılar, köylülerin yanında kurnaz muhtar İsmet (Şafak Sezer) için de geçim kapısına dönüşür. İsmet köylülerin sattıkları taş başına bağış toplamaya çalışırken, İsmet'in şarkıcı oğlu Bahadır'ın köyü gelen muhabir Ceylan'a aşık olması, işleri iyice karıştırır.

Filmin Fragmanını İzlemek İçin Tıklayın...

Eski Evdeki Büyülü Saat

Bilim Kurgu, gizem ve gerilim türündeki film ABD yapımı. Filmin yönetmeni Eli Roth. Filmin konusu, Lewis Barnavelt, ebeveyninin ölümünden sonra Michigan'daki amcası Jonathan'ın yanına gönderilir. Tuhaf görünümlü amcasıyla korkutucu bir eve gelir gelmez hem Jonathan, hem de komşusu Florence'ın büyü ve sihirle fazlasıyla iç içe olduğunu görür. Lewis de kitaplardan ve amcasından birşeyler öğrenmeye başlar. Ancak evin sakladığı büyük sırrı da kısa süre sonra anlar. Bir zamanlar o konakta yaşamış kötü kalpli büyücü Isaac Izard, durduğunda kıyamet gününü tetikleyecek bir saat tasarlamış, ancak saati tamamlayamadan ölmüş, saati de evin içine saklamıştır. Kıyameti önleyebilmek için hep birlikte çaba gösterip saati bir an önce bulmaları gerekmektedir.

Filmin Fragmanını İzlemek İçin Tıklayın...

Küçük Ayak

Animasyon türündeki filmin yönetmenleri, Karey Kirkpatrick ve Jason Reisig. ABD yapımı filmin konusu, Migo adında bir Yeti, günün birinde düşen bir uçağın pilotunu görmüş, 'küçük ayak' efsanesinin gerçek olduğuna inanmıştır. Ancak diğer Yetiler kendisine inanmayınca iddiasını kanıtlamak için insanların dünyasına doğru maceralı bir yolculuğa çıkmaya karar verir.

Filmin Fragmanını İzlemek İçin Tıklayın...

Gece Dünyayı Yuttuğunda

Korku türündeki film Fransız yapımı. Yönetmeninin Dominique Rocher olduğu filmin konusu, Partiyle geçen bir gecenin ardından sabah uyanan Sam (Anders Danielsen Lie), kendisinden başka Paris'te yaşayan herkesin zombiye döndüğünü görür. Evin her yanını sağlam bir şekilde kapatarak zombilere yakalanmadan hayatta kalmanın bir yolunu düşünmeye başlar. Acaba sandığı gibi zombi olmayan tek kişi kendisi midir?

Filmin Fragmanını İzlemek İçin Tıklayın...

Kayıp Aranıyor

ABD yapımı gerilim türündeki filmin yönetmeni, Aneesh Chaganty. Konusu, David Kim'in 16 yaşındaki kızı Margot hiçbir ipucu bırakmadan ortadan kaybolunca dedektifler konuyu araştırmaya başlamıştır. Ancak aradan geçen saatlere rağmen hiçbir doyurucu yanıt bulamayan acılı baba, o ana kadar kimsenin incelemeyi aklına getirmediği kızının diz üstü bilgisayarını açarak bir ipucu aramaya başlar. Kızının dijital ortamda bıraktığı izleri takip ederek kaybolmasının ardındaki sırrı açığa çıkarmaya çalışır.

Filmin Fragmanını İzlemek İçin Tıklayın...

Karanlıkla Karşı Karşıya

ABD yapımı, suç türündeki film Ron Stallworth’un aynı adlı otobiyografik romanından uyarlama. Konusu, 1970'lerde, siyahi hareketle birlikte ırkçılığın da güçlü olduğu yıllarda Afrika kökenli Ron Stallworth, Colorado Springs polisindeki ilk siyahi memur olmayı başarır. Henüz bir çaylak olmasına rağmen, çok zorlu bir göreve girişir: Beyaz ırk üstünlüğünü savunan Ku Klux Klan örgütünün liderlerinden David Duke ile telefonla iletişime geçerek örgüte sızmayı başarır. Ancak örgütte yükselmek için yüz yüze görüşülmesi gereken durumlarda "beyaz" bir Ron Stallworth'e ihtiyaç ortaya çıkar, bu görev için de Flip Zimmerman adlı bir başka polis uygun bulunur.

Filmin Fragmanını İzlemek İçin Tıklayın...

Halef

Dram türündeki film Türk yapımı. Yönetmeni Murat Düzgünoğlu. Konusu, Adana'ya geri dönerek annesine portakal hasadında yardımcı olan Mahir (Muhammet Uzuner), beklenmedik bir ziyaretçiyle karşılaşır. Halef (Baran Şükrü Babacan), Mahir'in uzun yıllar önce ölmüş kardeşinin reenkarne olmuş hali olduğunu düşünmektedir. Normalde son derece akılcı bir insan olan, manevi dünyaya ait fikirlere inanmayan Mahir, Halef'in anlattıklarıyla şüpheye düşer. Mahir mistik fikirlere, Halef ise rasyonel düşüncelere kayma eğilimleri gösterdiğinde işler karışacaktır.

Filmin Fragmanını İzlemek İçin Tıklayın...

Cesur Savaşçılar

Hollanda yapımı film, macera türünde. Filmin yönetmeni, Roel Reiné. Filmin konusu, Milattan sonra 8. yüzyılda Avrupa 2 büyük güce ayrılmış gibidir. Kuzeydeki ırklardan olan Frizler, Avrupa'nın en önemli ticaret merkezlerinden biri olsalar da halen barbar yöntemlerle ülkelerini yönetmektedir. Buna karşı çıkan Redbad kral olan babasının ardından ülkenin başına geçmeyi bile istememektedir. Bu sırada güneyden gelen Frank'ler, ülkeyi işgal ederek Hıristiyanlık dinini yaymaya başlar. Amcasıyla ters düşen Redbad, bir sala bağlanarak ölüme yollanır, ancak hayatta kalmayı başarır ve Viking kıyılarına dek gider. Bu halkın bir parçası olan Redbad, sonrasında doğduğu ülkesini kurtarmak için geri gelecektir.

Filmin Fragmanını İzlemek İçin Tıklayın...

Aile Oyunları

Sloane (Megan Boone), sevgilisi Barrett (Derek Cecil) ile birlikte babası Roan'ın (Larry Bryggman) yeniden evlenmesini engellemek üzere uzun bir zaman sonra büyüdüğü eve döner. Ailenin karanlıkta kalan sırları açığa çıktıkça, aile üyelerinin gelecekleri daha da belirsizleşecektir. Dram türündeki bu film ABD yapımı.

Filmin Fragmanını İzlemek İçin Tıklayın...

Dokunma Bana

Romanya, Almanya, Çekya, Bulgaristan ve Fransa ortak yapımı film, yetişkinlere hitap eden Dram türünde. Konusu, Bir yönetmen ve 3 farklı karakter, Laura, Tomas ve Christian hep birlikte mahremiyet, güzellik algısı ve cinsel yaklaşımlar üzerine deneysel bir çalışma içine girerler. Bu çalışmalar, Laura ve diğerleriyle birlikte izleyicilerin de özellikle bedenlerine yönelik önyargılarını ciddi şekilde sarsma iddiası taşıyor.

Romen yönetmen Adina Pintilie'nin ilk uzun metrajlı filmi olan, kurmaca ile belgesel arasında bir yere konuşlanmış Dokunma Bana filmi, 2018 Berlin Film Festivali'nde Altın Ayı ödülünü kazandı.

Filmin Fragmanını İzlemek İçin Tıklayın...

Üç Tepe

Almanya ve İtalya ortak yapımı film dram türünde. Filmin konusu,  şişli escort , sevgilisi Lea ve Lea'nın 8 yaşındaki oğlu Tristan ile aile olabilmek istemektedir. Bu yüzden anne oğulu İtalya'nın Dolomit Dağları'ndaki dağ evine tatil için davet eder. Aaron çocuğun kalbini kazanabilmek için elinden geleni yapsa da Tristan onu tam olarak kabul etmek istememektedir. Bu da ikisinin arasında sessiz bir rekabete dönüşür, Lea arada kalır. Bu esnada Tristan'ın dağlarda kaybolması, gerilimi ölümcül seviyelere yükseltecektir.

Filmin Fragmanını İzlemek İçin Tıklayın...

İstikamet: Düğün

ABD yapımı film, romantik komedi türünde. Konusu, Frank ve Lindsay Keith ve Ann çiftinin kır düğününe giderken havaalanında tanışırlar. Frank damadın üvey kardeşi, Lindsay ise damadın eski nişanlısıdır. İlk anda birbirlerinden hiç hoşlanmayan bu huysuz ve uyumsuz ikili, düğün süresince birlikte çok fazla zaman geçirmek durumunda kalır. Ancak bulunmaktan çok da hoşnut olmadıkları düğün ortamı, bu ikiliyi birbirlerine yaklaştıracaktır.

Filmin Fragmanını İzlemek İçin Tıklayın...

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sinemalarda, Bu, Hafta,
Yorumlar
Haber Yazılımı