Haber Detayı
10 Mayıs 2019 - Cuma 16:30 Bu haber 648 kez okundu
 
Vali Zülkif Dağlı'dan Engelliler Haftası Mesajı
10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle Düzce Valisi Dr.Zülkif Dağlı mesaj yayınladı.
GÜNDEM Haberi
Vali Zülkif Dağlı'dan Engelliler Haftası Mesajı

Düzce Valisi Dr.Zülkif Dağlı’nın mesajında şu ifadeler yer aldı; “Günümüzde ülkelerin gelişmişlik düzeyini gösteren en önemli kriterlerden birisi, engellilere yönelik sunulan hizmetler ile engellilerin toplumsal hayata daha fazla katılımını sağlama konusundaki başarısıdır.

Engelli vatandaşlarımızın gün geçtikçe toplumda önemli başarılara ve saygın projelere imza atması bu konudaki ortak bilinç ve dayanışma duygusunun ve toplumda gittikçe artan uzlaşı ruhunun bir yansımasıdır. Engellilere destek verildiğinde başaramayacakları hiçbir şey yoktur.

Devlet olarak, engelli bireylerin tüm yaşamsal aktivitelerinde kendilerine hayatı kolaylaştırıcı çalışmaları tam bir diyalog ile gerçekleştireceğimizi belirtirken, herkesin her an engelli olabileceği realitesinden hareketle tüm vatandaşlarımızın duyarlılığıyla engellilerimize ilgisini esirgemeyeceğine inanıyor, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası vesilesiyle tüm engellilerimize sağlık, mutluluk ve engelleri aşma azmi diliyor, engellilerimize fedakâr aileleriyle birlikte sevgilerimi, onlara hassasiyet gösterip hizmet eden kurum ve kuruluşlara da şükranlarımı sunarım."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Zülkif, Dağlı'dan, Engelliler, Haftası, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı