Haber Detayı
30 Eylül 2018 - Pazar 13:28 Bu haber 1318 kez okundu
 
Yetki Belediyede Ama...
Düzce’de hafriyat taşıyan kamyonların, yönetmeliklere uygun şekilde trafiğe çıkmaması sebebiyle hem diğer sürücüler tehlike yaşıyor, hem de çevre kirliliği artıyor.
GÜNDEM Haberi
Yetki Belediyede Ama...

Özellikle Kalıcı Konutlar-Şehir Merkezi istikametinde çalışan hafriyat yüklü kamyonların, yönetmeliklere uygun olmayan şekilde trafiğe çıkması başta diğer sürücüleri tehlikteye sokarken, çevre kirliliğinin de artmasına sebep oluyor.

Hafriyat yükü taşıyan araçlar ile ilgili olarak, Belediye Emir Ve Yasakları Uygulama Yönetmeliği’nin, Madde 10, h bendinde, “Taş, kum, moloz, cüruf, hafriyat taşıyan araçların üzerine branda çekmemeleri, tekerleklerini temizlemeden asfalta çıkmaları, cadde ve sokakları kirletmeleri, hafriyatları belirlenen yerlere dökmemeleri ve belirlenen güzergahlarda gitmemeleri yasaktır.” yazmakta.

Haberduzce.com okurlarından ulaşan bu fotoğrafta, görüntüdeki aracın, tekerleklerini yıkamadığı ve taşıdığı yükü branda ile kapatmadığı görünüyor.

 

Bu maddeye göre, yönetmeliğe aykırı hareket eden sürücülere ve firmalara, Düzce Belediyesi’nin cezai yaptırım hakkı bulunuyor.

Hafriyat yüklü araçların hemen hemen her gün bu yönetmeliğe aykırı şekilde trafiğe çıkması, Düzce Belediyesi’nin bu konuda denetimsizliğini akıllara getiriyor.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yetki, Belediyede, Ama...,
Yorumlar
Haber Yazılımı