Haber Detayı
18 Ekim 2018 - Perşembe 12:30 Bu haber 1676 kez okundu
 
Yılmaz'dan Ak Partili Vekillere Sitem
Dört siyasi parti grubu, CHP-MHP-HDP ve İYİ Parti fındık üreticisinin sorunlarının araştırılması yönündeki önergede ortak oy kullandı. Görüşmeler sırasında AKP’li Cahit Özkan’ın "Bizim dönemimizde fındık rekoltesi arttı" sözlerine MHP’li Cemal Enginyurt, "Rekoltenin sizinle alakası yok, Allah’ın işine karışmayın" cevabını verdi.
SİYASET Haberi
Yılmaz'dan Ak Partili Vekillere Sitem

MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, fındık üreticilerinin sorununun araştırılarak sorunların çözümüne yönelik alınabilecek tedbirlerin belirlenmesi amacıyla Meclis araştırma önergesi verdi. Öneriye 3 muhalefet partisinden de destek geldi. AKP ise öneriye karşı çıktı. Muhalefet tam kadro TBMM’de olmayınca önerge AKP oylarıyla reddedildi.

Önerinin oylamasında tartışma da çıktı. Oy sayısında divan üyeleri arasında anlaşmazlık yaşandı. Daha sonra oylama tekrarlandı ve 135 kabul, 155 ret çıkınca öneri kabul edilmedi.

Yılmaz, Düzce AK Parti Milletvekillerine Sitem Etti

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz’da twitter hesabından bir açıklamada bulundu. Yılmaz, “MHP olarak fındık hakkında verdiğimiz meclis araştırma önergemiz Düzceli AKP’li milletvekillerinin de verdiği destekle maalesef reddedilmiştir. Kamuoyunun takdirine sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yılmaz'dan, Ak, Partili, Vekillere, Sitem,
Yorumlar
Haber Yazılımı