Haber Detayı
14 Ekim 2021 - Perşembe 11:52 Bu haber 379 kez okundu
 
Akçakoca Turizmine Büyük Yatırım
Akçakoca Belediye Başkanı Mehmet Okan Yanmaz, Karayolları Genel Müdürlüğü’nden Akçakoca Belediyesi’ne tahsis edilen 60 dönümlük alanda çalışmaları devam eden kamp alanı projesinde incelemelerde bulundu.
GÜNDEM Haberi
Akçakoca Turizmine Büyük Yatırım

Karayolları Genel Müdürlüğü, ilçede bulunan 60 dönümlük arazisini Akçakoca Belediyesi’ne tahsis etti. Belediye eliyle yıllardır atıl halde duran alanda turizm hareketliliğini arttıracak projenin hayat geçirilmesi için düğmeye basıldı. Karavan kamp alanı olarak düzenlenecek olan arazide güreş alanı, konser alanı, karting pisti, maket uçak pisti, off-road pisti, skate pisti, koşu pisti, okçuluk, silah, trap ve skeet poligonu, kanatlı hayvanlar çiftliği ve hobi bahçeleri yer alacak.

 

Projede 17 bin metrekarelik alanının çadır ve karavan kamp alanı olarak projelendirilmesi Akçakoca’da her gelir düzeyine uygun kişilerin turizm faaliyetlerine katılmasına imkan sağlanacak. Uzun süredir atıl durumda olan arazide ilk etap çalışmalarına başlanılırken, Akçakoca Belediyesi ekipleri tarafından çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

 

Akçakoca’ya turizm alanında farklı bir boyut kazandıracak olan proje devam ederken, Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz son durumu yerinde inceledi. Projenin tamamlanmasının Akçakoca turizmine büyük katkısı olacağını dile getiren Yanmaz, “Kamp alanı projemiz son sürat devam ediyor. Mesai arkadaşlarımız büyük bir gayretle özverili bir şekilde çalışıyorlar. Kendilerini özverili çalışmalarından ötürü teşekkür ederim. Şimdiden ilçemize ve halkımıza hayırlı olsun.” İfadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Akçakoca, Turizmine, Büyük, Yatırım,
Yorumlar
Haber Yazılımı