Haber Detayı
09 Ocak 2020 - Perşembe 12:59 Bu haber 4702 kez okundu
 
Araç Bakımlarınız İçin Önemli Tavsiyeler
Kış aylarının şiddetini daha fazla göstermesiyle beraber, artan yağışlar, ıslak zemin ve görüş mesafesinin azalması, trafikte birçok riski beraberinde getiriyor. A.C. Aksan Otomotiv’den araç sahiplerine kış ayları için önemli tavsiylerde bulunuldu.
YAŞAM Haberi
Araç Bakımlarınız İçin Önemli Tavsiyeler

Araç sahiplerinin kış aylarında özellikle kış aylarında, araç bakımları için dikkat etmesi gerekenler konusunda tavsiyelerde bulunan A.C. Aksan Otomotiv yetkilileri, bu tavsiyelere uyan araç sahiplerinin, hem araçların kullanım ömrünü uzaması hem de zamanla oluşabilecek zararların önüne geçilmesi noktasında avantajlı olabileceklerini belirtti.

 

KIŞ AYLARINDA ANTİFRİZ ÖNEMLİ

Kış aylarında araç bakımlarında uygulanması gereken bakımların en başında kış lastiklerini taktırmanın önemine değinen A.C. Aksan yetkilileri, araçların motor sıvısına konulması gereken antifrizin de önem taşıdığının altını çizdi. “Hava sıcaklıklarının sıfırın altına düşmesi ile antifriz olmadığı için motor sıvıları donar. Donan sıvıların olduğu motor bu şekilde çalıştırıldığı takdirde araç sahipleri büyük maddi zarara uğrayacakları hasarlar ile karşılaşabilir. Bu nedenle araç sahiplerinin, özellikle kış aylarında araçlarının antifiriz bakımlarını yaptırmalarında fayda var. Aynı zamanda araçların kış bakımında ilk dikkat edilmesi gereken uygulamalar arasında, akü ölçümü, cam suyu, lastik havaları gibi önemli bölümler de bulunuyor.” ifadelerini kullandı.

 

KIŞ LASTİĞİNDE ÖNEMLİ NOKTALAR

Kış lastiklerinin özellikleri ve gereklilikleri hakkında bilgiler veren A.C. Aksan yetkilileri, “Kış lastiğinin özelliklerinden bahsedecek olursak,  iyi lastik yağmurlu havalarda tutunma ve mukavemeti yüksek olan lastiklerdir. Yaz lastikleri soğuk hava ve karlı havalarda tutunma ve mukavemet özelliğini kaybeder. Vatandaşların can ve mal sağlığı için kış lastiği takmalarında fayda var ve zaten ticari araçların da kış lastiği takma zorunluluğu var. Bizler, kış lastiği takma zorunluluğu olmayan araç sahiplerine de araçlarında kış lastiği takmalarını tavsiye ediyoruz.” şeklinde konuştu.

 

LASTİK ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Araç sahiplerinin lastik alırken, lastiklerin üzerindeki etiketlerde nelere dikkat etmeleri konusunda da bilgiler veren A.C. Aksan yetkilileri, “Etiket üzerindeki rakamlar lastiğin yol tutuş performansları gösterirken, lastiğin yan tarafında üretildiği hafta ve yıl tarihi yazmaktadır. Vatandaşların bunlara dikkat etmesi gerekmektedir.” dedi.

Kaynak: Editör: Haber Düzce Ekibi
Etiketler: Araç, Bakımlarınız, İçin, Önemli, Tavsiyeler,
Yorumlar
Haber Yazılımı