Haber Detayı
03 Mayıs 2021 - Pazartesi 15:59 Bu haber 1557 kez okundu
 
Emeklilerin Bayram İkramiyeleri İçin Tarih Belli Oldu
1.000 liradan 1.100 liraya çıkarılan emekli ikramiyelerinin ödeneceği tarih belli oldu. İkramiyeler SSK emeklileri için 6 Mayıs'ta, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı emeklileri için ise 7 Mayıs'ta hesaplarda olacak.
EKONOMİ Haberi
Emeklilerin Bayram İkramiyeleri İçin Tarih Belli Oldu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 12,7 milyon emekliye Ramazan Bayramı ikramiyelerinin 6-7 Mayıs'ta ödeneceğini açıkladı. Bakan Bilgin, ödenecek ikramiye miktarının ise 12,3 milyar lira olduğunu belirtti.

 

BU BAYRAM 100 TL ZAMLANDI

 

Geçtiğimiz hafta yapılan yasal düzenleme ile emekli bayram ikramiyesi 1.000 liradan 1.100 TL'ye yükseltilmişti. Bu kapsamda 2021 yılı Ramazan Bayramı ikramiyesi bayramdan önceki hafta ödenecek.

 

KİM NE ZAMAN ALACAK?

 

Bakan Bilgin, SSK emeklilerinin 6 Mayıs'ta, Emekli Sandığı ve Bağ-Kur emeklilerinin ise 7 Mayıs'ta bayram ikramiyesi alabileceklerini duyurdu.

 

"EMEKLİLERİMİZİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

 

Emeklilerin yanında olmaya devam edeceklerini vurgulayan Bakan Bilgin, "Emek de emeklilerimiz de başımızın tacı. Emeklilerimizin 7 gün 24 saat hizmetindeyiz. Türkiye'mizin kalkınması için alın teri döken, ülkemizin her bir karışında emeği ve hizmeti olan emeklilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Aileleri ile birlikte hayırlı bayramlar geçirmelerini temenni ediyorum" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Emeklilerin, Bayram, İkramiyeleri, İçin, Tarih, Belli, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı