sol
Sağ

Erdoğan Bıyık Emeği Geçenlere Teşekkür Etti

Ekonomi 09.08.2023 - 14:21, Güncelleme: 09.08.2023 - 14:21 23904+ kez okundu.
 

Erdoğan Bıyık Emeği Geçenlere Teşekkür Etti

KOSGEB selden etkilenen illere destek kredisi açıkladı. Kredinin sağlanmasında girişimleri olan TSO Yönetim Kurulu Erdoğan Bıyık emeği geçenlere teşekkür etti.
Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık’ın girişimleriyle TOBB tarafından ilgili bakanlıklara ve kredi kuruluşlarına iletilen taleplerin sonucunda KOSGEB, 2023 Yılı Sel Acil Destek Kredisi Programı adı altında destek açıkladı.   Konuyla ilgili açıklama yapan Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, “KOSGEB’in açıklamış olduğu 2023 Yılı Sel Acil Destek Kredisi Programının KOBİ vasfındaki üyelerimize bir nebze olsun nefes aldırmasını umuyoruz. Bu statüdeki ve KOSGEB’e kayıtlı olan üyelerimizin destekten faydalanmak üzere anlaşmalı bankalar ile görüşmelerini tavsiye ediyoruz. Bu destek programının hayata geçmesinde emeği olan başta TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu olmak üzere tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.   KOSGEB Düzce İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:   'Artvin, Bartın, Bolu, Düzce, Giresun, Karabük, Kastamonu, Kocaeli, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Trabzon, Zonguldak illerinde 2023 yılı içerisinde yaşanan aşırı yağışlardan etkilenen ve bu durumunu ilgili resmi makamlardan (Valilik/ Kaymakamlık) belgeleyen KOSGEB Veri Tabanı’nda kayıtlı ve aktif durumda, Türk Ticaret Kanununda tanımlı gerçek veya tüzel kişi statüsünde, KOSGEB tarafından desteklenen sektörlerde yer alan işletmelere uygun koşullarda finansal destek sağlamak amacıyla 2023 Yılı Sel Acil Destek Kredisi Programı başlatılmıştır.   Bahse konu Acil Destek Kredisi Programı;   - Kredi üst limiti işletme başına; 2022 yılı net satış hasılatı, 300.000 TL’nin altında olan işletmeler için kredi üst limiti 200.000 TL, 300.000 TL ve üzerinde olan işletmeler için kredi üst limiti 300.000 TL,   -Sıfır (0) faizli, ilk 12 (oniki) ayı ödemesiz, kalanı üçer aylık eşit taksitler halinde ödemeli toplam 36 (otuzaltı) ay vadeli, olarak uygulanacaktır.   İşletme başına 300.000 TL kredi için 123.518 TL olan faiz bedelinin tamamı, İdare Başkanlığımız tarafından ödenecektir. Banka tarafından kullandırılacak kredinin 300.000 TL’nin altında olması halinde faiz/kâr payı tutarı bu oran korunarak hesaplanacaktır.   Programda şu bankalar yer almaktadır: -Denizbank A.Ş. -T. Halk Bankası A.Ş. -T. Vakıflar Bankası T.A.O. -T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Teminat sorunu yaşayabilecek işletmelere yönelik olarak Kredi Garanti Fonu AŞ. de protokole taraf olmuştur. İşletmenin vergi ve/veya SGK borcu bulunması durumunda, Program kapsamında Bankalarca işletmeye kullandırılan krediden azami KOSGEB’ce ödenen faiz tutarı kadar mahsuplaşma yapılarak ilgili kamu kurumlarına aktarılmakta, kalan tutar işletmeye kullandırılmaktadır. Protokol gereği bankalar kullandıracakları krediler için işletmelerden dosya masrafı almayacaktır.   Programın kapanış tarihi 31 Ocak 2024 olup bu tarihe kadar kredi kullandırımlarının tamamlanması sağlanacaktır.'
KOSGEB selden etkilenen illere destek kredisi açıkladı. Kredinin sağlanmasında girişimleri olan TSO Yönetim Kurulu Erdoğan Bıyık emeği geçenlere teşekkür etti.

Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık’ın girişimleriyle TOBB tarafından ilgili bakanlıklara ve kredi kuruluşlarına iletilen taleplerin sonucunda KOSGEB, 2023 Yılı Sel Acil Destek Kredisi Programı adı altında destek açıkladı.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, “KOSGEB’in açıklamış olduğu 2023 Yılı Sel Acil Destek Kredisi Programının KOBİ vasfındaki üyelerimize bir nebze olsun nefes aldırmasını umuyoruz. Bu statüdeki ve KOSGEB’e kayıtlı olan üyelerimizin destekten faydalanmak üzere anlaşmalı bankalar ile görüşmelerini tavsiye ediyoruz. Bu destek programının hayata geçmesinde emeği olan başta TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu olmak üzere tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

KOSGEB Düzce İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

 

'Artvin, Bartın, Bolu, Düzce, Giresun, Karabük, Kastamonu, Kocaeli, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Trabzon, Zonguldak illerinde 2023 yılı içerisinde yaşanan aşırı yağışlardan etkilenen ve bu durumunu ilgili resmi makamlardan (Valilik/ Kaymakamlık) belgeleyen KOSGEB Veri Tabanı’nda kayıtlı ve aktif durumda, Türk Ticaret Kanununda tanımlı gerçek veya tüzel kişi statüsünde, KOSGEB tarafından desteklenen sektörlerde yer alan işletmelere uygun koşullarda finansal destek sağlamak amacıyla 2023 Yılı Sel Acil Destek Kredisi Programı başlatılmıştır.

 

Bahse konu Acil Destek Kredisi Programı;

 

- Kredi üst limiti işletme başına; 2022 yılı net satış hasılatı, 300.000 TL’nin altında olan işletmeler için kredi üst limiti 200.000 TL, 300.000 TL ve üzerinde olan işletmeler için kredi üst limiti 300.000 TL,

 

-Sıfır (0) faizli, ilk 12 (oniki) ayı ödemesiz, kalanı üçer aylık eşit taksitler halinde ödemeli toplam 36 (otuzaltı) ay vadeli, olarak uygulanacaktır.

 

İşletme başına 300.000 TL kredi için 123.518 TL olan faiz bedelinin tamamı, İdare Başkanlığımız tarafından ödenecektir. Banka tarafından kullandırılacak kredinin 300.000 TL’nin altında olması halinde faiz/kâr payı tutarı bu oran korunarak hesaplanacaktır.

 

Programda şu bankalar yer almaktadır:

-Denizbank A.Ş.

-T. Halk Bankası A.Ş.

-T. Vakıflar Bankası T.A.O.

-T.C. Ziraat Bankası A.Ş.

Teminat sorunu yaşayabilecek işletmelere yönelik olarak Kredi Garanti Fonu AŞ. de protokole taraf olmuştur. İşletmenin vergi ve/veya SGK borcu bulunması durumunda, Program kapsamında Bankalarca işletmeye kullandırılan krediden azami KOSGEB’ce ödenen faiz tutarı kadar mahsuplaşma yapılarak ilgili kamu kurumlarına aktarılmakta, kalan tutar işletmeye kullandırılmaktadır. Protokol gereği bankalar kullandıracakları krediler için işletmelerden dosya masrafı almayacaktır.

 

Programın kapanış tarihi 31 Ocak 2024 olup bu tarihe kadar kredi kullandırımlarının tamamlanması sağlanacaktır.'

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haberduzce.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.