Haber Detayı
12 Mart 2021 - Cuma 14:07 Bu haber 1302 kez okundu
 
Personele "Yarım Maaş" Sürprizi
Akçakoca Belediyesi’ndeki aylardır süregelen mali kriz nedeniyle yaklaşık 90 gündür çalışan maaşları ödenemiyor. Konu ile ilgili geçtiğimiz günlerde Öncü Haber’e konuşan Akçakoca Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Yılmaz, “Kaynak geldiğinde ödeyeceğiz” demişti. 3 aylık alacağı olan çalışanların hesaplarına dün sadece 1 maaşın yarısı kadar para yatırıldı.
EKONOMİ Haberi
Personele

Akçakoca Belediyesi yönetimi uzun süredir devam eden maddi buhrana hala kalıcı çözüm getiremiyor. Çalışanların maaş alacakları birikirken belediye yönetimi ‘kaynaklarımız kısıtlı’ savunması yapıyor. Belediye personeli ise artan borçlarla yaşamlarını sürdürmeye çalışıyor.

 

Ekonomik açıdan zor günler geçiren ve artık dayanacak gücü kalmayan belediye çalışanları, Öncü Haber Merkezi’ni arayarak içinde bulundukları durumu bildirmesi üzerine konu ile ilgili önceki gün Akçakoca Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Yılmaz ile telefon görüşmesi gerçekleştirmiş ve ‘kaynaklarımız kısıtlı’ cevabını almıştık.

 

İller Bankası’ndan ödemenin az geldiğini savunan Yılmaz, maaşların ödenmemesindeki temel sıkıntının bu olduğunu belirtmişti. Başkan Yardımcısı Yılmaz, ‘Maaşları ne zaman ödemeyi planlıyorsunuz?’ sorusuna ise “Kaynak geldiğinde ödeyeceğiz. Memuru, işçisi, yönetimi hiç kimseye bu süre zarfında ödeme yapılmadı. Para gelir gelmez ödeme yapılacak ama kesin tarih veremiyoruz.” açıklamasında bulunmuştu.

 

Bu olaydan bir gün sonra belediye yönetiminin personelin banka hesaplarına bir maaşın yarısı kadar maaş ödemesi yatırdığı öğrenildi. Belediyenin geçmiş döneme ait 2.5 aylık maaş ödemelerini ne zaman yapacağı ise bilinmiyor. Ekonomik açıdan dibe vuran belediye çalışanları ise maaşlarının tamamının ödeneceği günü iple çekiyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Personele, "Yarım, Maaş", Sürprizi,
Yorumlar
Haber Yazılımı