Haber Detayı
08 Temmuz 2021 - Perşembe 17:04 Bu haber 828 kez okundu
 
Selin Ardından Çilimli'de Son Durum
Sel felaketinin vurduğu Çilimli ilçesinde, Karadere Deresi’nin taşması ile kaymakamlık binasının çevresi ve bodrum katı sular altında kaldı. Kaymakamlık binasında hasarın büyük olduğu öğrenildi.
GÜNDEM Haberi
Selin Ardından Çilimli'de Son Durum

Düzce’de etkili olan sağanak yağışla birlikte gelen sel felaketinde oluşan tahribatın silinmesi için başlatılan çalışmalar aralıksız devam ediyor. AFAD, İl Özel İdaresi ve Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından yürütülen çalışmalara, ilçe belediyeleri de destek veriyor.

 

 

Sel felaketinden etkilenen Çilimli ilçesinde Karadere Deresi’nin taşması ile hasar gören Paşalar Köprüsü’nde yıkılma tehlikesi yaşanırken ev, işyerleri ve ekili tarım arazileri sular altında kaldı. Yaşanan sel felaketinde tek teselli ise, herhangi bir can kaybının yaşanmaması oldu. 

 

Çilimli’de evleri sular altında kalan vatandaşlar, sel sularını tahliye çalışmalarını sürdürürken, ilçede büyük çaplı maddi kayıpların yaşandığı öğrenildi. Çilimli Belediyesi ekipleri de, vidanjörlerle evlere dolan suları boşaltmak için vatandaşlara destek veriyor.

 

 

Etkili olan sağanak yağış ile birlikte taşan Karadere Deresi, Çilimli Kaymakamlığı binasını sular altında bıraktı. Binanın bodrum katına giren sel suları nedeniyle, birim müdürlüklerinin arşiv odaları büyük zarar gördü.

 

 

Sel suları ile birlikte gelen ağaç parçaları kaymakamlık binasının önüne kadar gelirken, binada büyük çaplı hasar meydana geldi. Binada hasar tespit çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Selin, Ardından, Çilimli'de, Son, Durum,
Yorumlar
Haber Yazılımı