Haber Detayı
24 Mayıs 2019 - Cuma 13:15 Bu haber 4622 kez okundu
 
Sinemalarda Bu Hafta
Sinemalarda bu hafta 6 film vizyona giriyor. Düzceli oyuncu Cem Gelinoğlu'nun oynadığı ve senaristliğini yaptığı Aykut Enişte filmi de bu hafta vizyona giren filmler arasında.
KÜLTÜR Haberi
Sinemalarda Bu Hafta

Aladdin

Disney'in sevilen hikayelerinden olan Aladdin, ünlü İngiliz yönetmen Guy Ritchie'nin yönetmenliğinde live-action olarak tekrar çekiliyor. Filmde Aladdin'in sihirli lambasının cini Genie'ye ünlü aktör Will Smith hayat veriyor.

Film, Agrabah pazarlarından yiyecek çalarak geçinmesine rağmen altın gibi bir kalbi olan Aladdin'in hayatını konu alıyor. Aladdin’in hayatı Harikalar Mağarası'nda bulduğu sihirli lamba ve 3 dileğini gerçekleştirecek lamba cini ile tamamen değişir! Aladdin'in, babası tarafından başka biriyle evlendirilmeye zorlanan Prenses Jasmine'e kavuşmaya çalışacağı eğlenceli macerasını işleyen film izleyicilerini bekliyor.

 

Karanlık Lanet

Polis tarafından her yerde aranmakta olan suçlu Jozef Hofer kimsenin pek uğramadığı Devil's Den ormanına doğru yol alır. Orada izini kaybettireceğini düşünen Jozef çok geçmeden ormanda takip edildiğini anladığı film, korku ve fantastik türünde. Avustralya yapımı filmin yönetmenleri, Justin P. Lange,  Klemens Hufnagl.

 

Sınır

Korkuyu koklayabilen bir gümrük memurunun,  bir polis soruşturmasına yardım ettiğini konu alan film, İsveç ,  Danimarka ortak yapımı. Eva Melander ve Eero Milonoff’un başrol oynadığı film dram ve fantastik türünde.

 

Mission Kathmandu: The Adventures of Nelly & Simon

Komedi animasyon türündeki filmin konusu, acemi bir dedektif olan Nelly Maloye ile üniversitede Antropoloji bölümünde asistan olan Simon Picard ile yolları kesişir. Sezgilerine güvenen ama oldukça dağınık bir çalışma stiline sahip olan Nelly ile saplantı Simon Abominable Snowman'ın varlığını kanıtlamaya çalışmaktadır. Bu hedefe ulaşmak için Simon, kayıp bir kaşifin kodlanmış günlüğüne güvenir.

 

Şeytanın Kapısı

Rahip Thomas Riley ve Rahip John Thornton, tuhaf bir olayı araştırmak üzere Vatikan tarafından İrlanda'ya gönderilir. Günahkar kadınların kefaret ödemek üzere çalıştıkları Rahibeler tarafından işletilen bir çamaşırhanedeki Meryem Ana heykellerinden birinin kan ağladığına dair iddiayı araştıran Rahip Thornton, soruşturmayı kameraya kaydederler. Manastır bodrumuna zincirlenmiş 16 yaşında hamile bir kadın bulduklarında ise olaylar farklı boyuta taşınacak ve korkunç gerçekle yüzleşecekler.

 

Aykut Enişte

Düzceli oyuncu Cem Gelinoğlu ile birlikte Giray Altınok’un senaristliğini yaptığı Aykut Enişte filminin oyuncuları arasında, Cem Gelinoğlu, Lale Başar, Melis Babadağ, Ali Erkazan ve Ege Kökenli yer alıyor. Filmin konusu, Aile özlemi çeken ve yalnızlıktan bunalmış olan Aykut, evlenip yuva kurmak istemektedir. Sevgilisi Nurhan ile hayallerini gerçekleştirmeyi planlayan Aykut’u hiç ummadığı bir durum beklemektedir. Düğüne bir hafta kala tüm birikimini çaldıran Aykut, bir ailenin damadı olma hayali kurarken; bir anda iki ailenin birden damadı olma yoluna girer. İki aile arasında kalan Aykut, bu karmaşanın içinden nasıl çıkacaktır?

Kaynak: Editör: Haber Düzce Ekibi
Etiketler: Sinemalarda, Bu, Hafta,
Yorumlar
Haber Yazılımı